Oferta dla szkół i przedszkoli


Ośrodek Twórczych Działań Edukacyjnych ma przyjemność przedstawić Państwu propozycje warsztatów edukacyjnych dla dzieci. Nasza oferta skierowana jest do przedszkoli oraz szkół podstawowych.

Artystyczne Filcowanie Runa Owczego

Ręczne filcowanie wełny jest bardzo popularną metodą edukacji artystycznej i terapii. Pomaga rozwijać zdolności manualne i artystyczne u osób w każdym wieku. Poprawia koordynację ruchową i stymuluje pracę mózgu.

Co to jest filcowanie?

Filcowanie to proces łączenia włókien (np. runa owczego), przy użyciu ciepłej wody i mydła, poprzez nacisk, tarcie lub rolowanie wilgotnej warstwy włókien w celu otrzymywania zwartej, wytrzymałej materii. Metoda ta pozwala na tworzenie różnych form przestrzennych bez użycia szwów (np. zabawki, kwiatki, czapki, kapcie, ubrania, torby itp.), ciekawej oryginalnej biżuterii, elementów dekoracyjnych itp. Filcowanie znane jest już od starożytności. Dzisiaj ta stara technika cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Filc wykorzystywany jest w projektowaniu mody, wyposażeniu wnętrz, sztukach plastycznych.

Oferta

Dorośli

Technika filcowania na mokro: kwiaty, biżuteria (bransoletki, korale, kolczyki, broszki itp.), zabawki, kapcie, etui, torebki, czapki, szale (100% wełna lub łączone z jedwabiem - nunofilc), dywaniki, formy płaskie - zaawansowana dekoracja. 

Technika filcowania na sucho: biżuteria (korale, broszki), aplikacje, elementy dekoracyjne, zabawki

Młodzież

Kwiatki, biżuteria (bransoletki, korale, kolczyki, broszki itp.), ozdoby świąteczne, obrazki, etui itp.

Dzieci (przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum)

W czasie warsztatów dzieci wykonają atrakcyjne, niepowtarzalne przedmioty filcowe.

Zabawki, kwiatki, biżuteria (bransoletki, korale, kolczyki, broszki itp.), które mogą być doskonałym i eleganckim prezentem na różne okazje (święta Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Dzień Mamy, Dzień Babci i Dziadka, etc).

Koszt uczestnictwa w zajęciach w zależności od zamawianego przedmiotu. Czas trwania zajęć ok. 90 min. Zajęcia odbywają się w Państwa placówce (w sali zajęciowej).

W zależności od sprawności manualnej i zaawansowania dzieci można wykonać również inne przedmioty. Istnieje możliwość przeprowadzenia kilku zajęć o zwiększającym się stopniu trudności – do ustalenia z instruktorką.

Prowadząca: Danuta Nowak Więcej o instruktorce
Rezerwowanie miejsc dla grup, pod numerem telefonu: 605 827 556, e-mail:fandrielka@gmail.com (cały rok).

Prezenty na różne okazje

Najpiękniejsze prezenty to te, które dzieci wykonują samodzielnie, specjalnie z myślą o bliskich osobach. Własnoręczne przygotowanie prezentów, poprzez zabawę, stymuluje motorykę małą ze zmysłem dotyku oraz wzmacnia poczucie własnej wartości u dzieci. W czasie warsztatów plastycznych dzieci przygotowują prezent (np. mydełko, świeczkę, przedmiot z runa owczego, dekoracyjną buteleczkę, obrazek lub kartkę okolicznościową - technika do wyboru, m.in.: mozaika, scrapbooking, quilling, iris folding, decoupage, collage, papier marche, papier czerpany itp.).
Przykładowe ozdoby robione techniką filcowania wełny na mokro:

Warsztat robienia mydełek

Podczas zajęć dzieci wykonają własne kolorowe mydełka o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach. Dysponujemy rozmaitymi foremkami w różnych kształtach i wielkościach. W większych formach dzieci mogą zatapiać mniejsze wzory mydlane lub inne dodatki. Uczymy dzieci tworzyć kompozycje zapachowe oraz mieszać kolory barwników. Mydełka są wykonane z najwyższej jakości glicerynowej bazy mydlanej angielskiej firmy Stephenson. Mydło zawiera naturalną glicerynę, która nawilża i zmiękcza skórę. Jest delikatne dla skóry, tworzy pianę, która dobrze usuwa brud, nie naruszając pH skóry. Mydełka są atrakcyjnym prezentem na różne okazje.

Warsztat robienia świec

Podczas zajęć dzieci wykonają własne kolorowe świece o rozmaitych zapachach i kolorach. Świece są wykonane z wysokogatunkowych ekologicznych materiałów. Stanowią atrakcyjny prezent na różne okazje.


Modelina na Dzień Mamy i Taty

Korale z modeliny są piękne, kolorowe i łatwe do wykonania. Doskonałe jako prezent dla mam. Dla tatusiów możemy wykonać breloczki z modeliny.
Możliwe jest również przygotowanie innych prezentów atrakcyjnymi technikami plastycznymi.

Informacje oraz rezerwowanie miejsc dla grup pod numerem telefonu: 605 827 556
email: zielonaedukacja@gmail.com

Zapraszamy do współpracy!

 

© 2012-2022 Zielona Edukacja