Zielone Szkoły i Przedszkola organizowane przez
Ośrodek Twórczych Działań Edukacyjnych


Spała

Spała

Sulejów

Sulejów

Ciechocinek

Ciechocinek

Karpacz

Karpacz

Muchów

Muchów

Czym są?

Zielone Szkoły i Przedszkola są to kilkudniowe (3,5,7-dniowe) wyjazdy w piękne przyrodnicze miejsca z doświadczonymi instruktorami, gdzie realizowany jest bogaty program edukacyjny. Składają się na niego zajęcia przyrodnicze, artystyczne, historyczne, ekologiczne, regionalne, a także wycieczki.

Zajęcia prowadzone są metodami warsztatowymi, aktywizującymi grupę do twórczego działania. Korzystając z doświadczenia naszych trenerów, a także szerokiego grona osób współpracujących z naszym Ośrodkiem (przyrodników, psychologów, artystów, pedagogów) opracowaliśmy program edukacyjny w taki sposób, aby odpowiadał swym poziomem różnym grupom wiekowym dzieci.

Staramy się by nasze zajęcia nie były tylko "pustą" rozrywką, ale aby wiedza zdobywana przez dzieci pomagała im w kształtowaniu ich postaw wobec zjawisk otaczającego świata, wyrażaniu swojej prawdy, uczyła świadomej komunikacji, konstruktywnego myślenia i rozwiązywania problemów, co bezpośrednio przekłada się na zachowanie szacunku do siebie i do innych.

Przewodnikiem w dojściu do tej wiedzy będzie dziecięca wrażliwość, dociekliwość, uważne obserwowanie i współodczuwanie.
Nie jest to więc kolejna wycieczka, jakich obecnie pełno w ofertach biur podróży, lecz wyjazd nastawiony na poznawanie miejsca pod kątem przyrodniczym, historycznym i geograficznym. Ma on również na celu niwelowanie stresu oraz odkrywanie i pogłębianie zdolności artystycznych dzieci, które w pięknym krajobrazowo miejscu, będą mogły się twórczo rozwijać.

Oferta

Skierowana jest do:

Co zapewniamy?

Przejazd w obie strony autokarem klasy standard (klasa lux za dodatkową opłatą), noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie NNW uczestników, zajęcia tematyczne, materiały do zajęć, wycieczki i inne atrakcje wynikające z programu.

Najważniejszą usługą zawartą w cenie, jest fachowe przygotowanie programu edukacji artystyczno-ekologicznej oraz historyczno-przyrodniczej. Warto o tym pamiętać porównując naszą propozycję z ofertami biur podróży, które często ograniczają się jedynie do zapewnienia przejazdu i pobytu w ośrodku wypoczynkowym i wycieczek. W cenę wliczony jest pobyt jednego opiekuna (nauczyciel lub rodzic) na każde 15 osób. Zajęcia na Zielonej Szkole prowadzone są przez kilku instruktorów i dostosowane są do programu nauczania w danej grupie/klasie oraz do wieku uczestników.

Lokalizacja

Propozycje programowe:

Codziennie dwa bloki zajęć po 2,5 godz.

Informacje oraz rezerwowanie miejsc dla grup pod numerem telefonu: 500 090 561
email: zielonaedukacja@gmail.com

Zapraszamy do współpracy!

Zielone Szkoły i Przedszkola - Galeria zdjęć

 

© 2012-2022 Zielona Edukacja